CSS3

WordPresste Müzik Oynatıcı Eklentisi

WordPress’te kullanıcılar için çeşitli medya oynatıcıları sunulmaktadır.Wordpresste en çok tutulan  medya oynatıcılarını sizinle paylaşıyorum.

1) Audio Album

medya oynatıcılarından  en aktif kullanılanı Audio Album adlı eklentidir.Herkesin hoşuna gitmeyebilir.Sitenin içeriğide önemlidir bu seçim.Yukarıda bir arayüzünü örnek olarak ekledim ve birçok stil seçeneği bulunmaktadır.Kurulumu ve kullanması kolaydır.Denemenizde fayda var.

2) .Simple Audio Player

wordpressmedioynatıcı

Simple Audio Player basit olmasıyla birlikte detaylara inilebilen medya oynatıcısıdır.Farklı görünüm seçeneği bulunmaktadır.Renk ve boyut ayarlanabilir.Küçük kısa bir kod ile çalışabilmekte.Sürekli güncellenilen ve geliştirilen bir eklentidir.Tutulan bir eklentidir tavsiye ederim.

3) .HTML5 jQuery Audio Player

wpmedia

Estetik bir görüntüsü vardır.Şarkıları ekledikten sonra kodu alıp yazı veya sayfaya koyun.Çeşitli renk font ayarı yapabiliyorsunuz.Mobilde sıkıntısız çalışmaktadır.Oto çal seçeneği vardır.
Pro ücretli sürümüde bulunmakta.Girip incelemenizde fayda var.

4).CP Media Player

wordpressmuzik

Bu eklenti sesle birlikte video’da deslemektedir.Aktif formatlar MP4,OGG,WebM,WMV,MP3, WAV ve WMA vb çeşitlerdir.Altyazı dosyalarınıda destekler.Çoğu web tarayıcılarında ve mobil cihazlarda sıkıntısız şekilde çalışır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu