Dünyanın En Tehlikeli Virüsü

Google şirketi, akıllara zarar İsrailli şirket NSO Group’un ürettiği Pegasus isimli bir virüs yazılımını  Android’de ortaya çıkarttı. Türkiye de şuan tehlike altına girmiş bulunmakta özellikle Iphone kullanıcılarının dikkat etmesi gereken konu.

Bu virüs Ağustos 2016’da ortaya atılmıştı.O zaman aralığında Apple şirketi henüz bu açığı kapatamamıştı.Zero-Days nickname’leri olan 3 güvenlik açığını bu zamana kadar görülmemiş şekilde ihlal ediyordu.Bu zararlı yazılım Meksikalı gazeteci ve vatan haini suçlamasıyla hapishanede olan Arap Emirliklerinde Ahmed Mansoor isimli aktivisti hedef göstermişti.

NSO GROUP:Portföy şirketi gibi gözüken ama hükümetlere gözetleme sızma ifşa gibi hizmet sağladığı yıllardır farklı skandallarla ispatlanmış tehlikeli bir İsrailli şirket.Bir defasında Türkiye’nin vatandaşlarını internet servis sağlayıcıları yolu ile gözetlemekle suçlanıyordu.

Kısacası bugüne kadar yaptıkları en tehlikeli casus yazılım : PEGASUS

Dünyanın En Tehlikeli Virüsü” için 2 yorum

 • Temmuz 28, 2017 tarihinde, saat 8:44 am
  Permalink

  Abi yine ben abim bilgisayara trocan sokmuşssun diyor abi ne yapmam lazım beni dövücek yoksa trocanı nasıl bulacaz nasıl silecez

  Yanıtla
 • Temmuz 29, 2017 tarihinde, saat 8:41 am
  Permalink

  Abi virüs felan hep yalan kadın nickiyle hesap açacaksın o sitenin adminine yazacaksın adres verecek gidecek ağzını burnunu kıracaksın .

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir